Сряда, 17 Април 2024 г.

Лекоатлетката Мария Данкова стана Спортист №1 за 2014 година

На тържествена церемония /10 декември 2014г./ в зала 13 на Художествената галерия, кметът на община Силистра, д-р Юлиян Найденов награди "Десетте най-добри спортисти на годината - 2014", техните треньори и председатели на спортни клубове. В словото си Кметът отбеляза проектите, по които работи Община Силистра, бюджетните средства разписани за спорт, поддръжка на спортните дейности и бази.

Събитието уважиха д-р Мария Димитрова, председател на Общински съвет - Силистра, г-жа Янка Господинова, зам.-областен управител, общински съветници и общественици.

Десетката от спортни успехи се подрежда от номинации на спортните клубове и вота на журналистите.

Мария Данкова, спортист от ЛСК "Олимп-97", с треньор Илия Недков, стана спортист на годината. Треньорът Недков получи специалната награда за: предприемачески подход, при разработване на идеен проект и осигуряване на финансиране, и не на последно място, реализиране на проект за ремонт на лекоатлетическата писта.

Призът "Любимец на публиката", чрез интернет гласуване на сайта на общината, бе присъден на Илия и Адриана от СК "Елеганс" с треньор Пламен Славов. Те поведоха в електронната класация с 534 гласа от общо 2047 гласували.

Както подобава, подреждането на Десетте най-добри спортисти на 2014г. бе представено на тържествената церемония от г-жа Денка Михайлова, зам.-кмет"Хуманитарни дейности" в обратен ред:

10. ЛСК"ОЛИМП"97
Гергана Стефанова Вичева, роден/а 1992 год.
треньор и председател Илия Недков
възрастова група: жени
дисциплина /категория/: 400 м.

9. СК ПО БОРБА "ДОБРУДЖАНСКИ ЮНАК 96"
Октай Ахмед Осман, роден/а 1997 год.
треньор : Мирослав Върбанов
Председател Муса Мусов
възрастова група: кадети
дисциплина /категория/: свободна борба /+100 кг./

8. СК ПО БАСКЕТБОЛ "ДОРОСТОЛ"
Георги Тодоров Кирилов, роден/а 2000 год.
треньор : Светлана Тодорова
Председател Пенчо Ковачев
възрастова група: кадети
дисциплина /категория/: баскетбол

7. КАРАТЕ КЛУБ "СЛАВИЯ - ИСТЪР"
Рафаил Андреу, роден/а 2001 год.
треньор : Сергей Петров
Председател : Тодор Тодоров
възрастова група: кадети
дисциплина /категория/: карате

6. СТРЕЛКОВИ КЛУБ "СНАЙПЕР 92"
м.с. Теа Ангелова Димитрова, роден/а 1997 год.
треньор : Иванка Димитрова
Председател: Златко Нотев
възрастова група: девойки младша
дисциплина /категория/: пушка

5. ССКЕ "БАГАИН"
Рустислав Петков Добрев, роден/а 1997 год.
Национален състезател по джу – джицу
треньор и председател: Неделчо Цвятков
възрастова група: кадети /юноши старша
дисциплина /категория/: 46 кг.

4. КЛУБ ПО СПОРТНИ ТАНЦИ "ЕЛЕГАНС"
Адриана Стоянова Ангелова, роден/а 1999 год.
треньор : Пламен Славов
Председател Гинка Нейкова
възрастова група: юноши старша
дисциплина /категория/: спортни танци /М/
Илия Михаилов Добрев, роден/а 1999 год.
треньор : Пламен Славов
Председател : Гинка Нейкова
възрастова група: юноши старша
дисциплина /категория/: спортни танци / М /

3. СКХУ "ДОРОСТОЛ 2011"
Йордан Стефанов Цонев, роден/а 1996 год.
възрастова група: юноши
Председател Добромир Удрев
дисциплина /категория/: канадска борба /80 кг.

2. КАРАТЕ КЛУБ "СЛАВИЯ - ИСТЪР"
Деян Борисов Данаилов, роден/а 1989 год.
треньор : Сергей Петров
Председател Тодор Тодоров
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: шотокан карате

1. ЛСК "ОЛИМП 97"
Мария Стелиянова Данкова, роден/а 1993 год.
треньор и председател: Илия Недков
възрастова група: жени
дисциплина /категория/: 400 м.

Кметът на Община Силистра, д-р Юлиян Найденов поздрави всички номинирани и призьори, техните треньори, председателите на спортни клубове и пожела нови още по-високи постижения и слава за Силистра през 2015г.

Тази година, част от церемонията бе прожекцията на историко-документалния филм за живота на Луй Айер - "Швейцарецът с българско сърце". Филмът бе представен от г-н Марио Мишев - представител на сдружение "Българска история".

Facebook коментари