Петък, 12 Август 2022 г.

Първа победа на Доростол в предсезонната подготовка! Бихме Добруджа с 3:2

Тази вечер, на 17 юли, от 18.00 часа Доростол изигра втората си контрола пред родна публика. На резервния стадион "Доростол" пред близо 500 зрителя се игра седмата контрола на отбора в предсезонната подготовка.
Първото полувреме започна равностойно, като Добруджа владееха малко повече топката. В 14 мин Беадир Беадиров изпълни пряк свободен удар, при който вратаря на Добруджа игра с"кашкавалени" пръсти и топката се оказа във вратата на гостите. Гола вдъхнови нашите момчета и те поеха контрола в мача. В 30 минута, при хубава атака отляво и перфектно центриране, Беадиров дублира головата си сметка в този мач. Така 2:0 закономерно завърши първото полувреме. Второто полувреме беше доста интересно и запомнящо се. Още от самото му начало се видя, че Добруджа излизат пределно мотивирани. Падналия в 52 минута гол в нашата врата, след разбъркване пред нея, допълнително ги стимулира да направят обрат. В последващите 15 минути, Доростол предимно се отбраняваше, а Добруджа налитаха като оси. Но в 68 минута с контра по десния фланг и няколко карамбола след удари, топката влезе във врата на Добрич. Гола вкара Ерхан Мехмед, влязъл, като резерва, няколко минути по-рано. Гостите, обаче продължиха да нападат и само 2 минути по-късно, в 70 мин върнаха още едно попадение. След гола Доростол се върна в глуха защита и се отбранява умело до края на мача. Така в седмата си контрола за сезона, Доростол вкара повече голове отколкото предишните шест и взе първата си победа.