Петък, 12 Август 2022 г.

Почетна загуба на Доростол с 2:1, като гост на Дунав /Русе/

Отбора на "Доростол" изигра шестата си контрола от предсезонната подготовка. Силистренци отново мереха сили с Дунав /Русе/. Мача се проведе на градския стадион в Русе.Доростол започна с напълно променен състав,заради много нови момчета на проби в отбора.Първото полувреме протече под диктовката на русенци.В 11-та минута Росен Каптиев беше изведен сам срещу вратаря на гостите Александър Димов и нямаше проблеми да открие резултата. Три минути по-късно дунавци направиха много бърза контраатака и Росен Каптиев получи топката на границата на наказателното поле и с хубав прехвърлящ удар покачи на 2:0.Дунав продължиха с активната си игра и създаваха лесно ситуации за гол пред вратата на Доростол, но на моменти несериозно отношение пред гола ги лиши от още по-комфортен аванс на почивката. Първото полувреме закономерно завърши 2:0.Второто полувреме в игра влязоха титулярите на Доростол,а на Дунав влязоха доста резерви.Силистренци поеха контрола в мача и започнаха да натискат. Това даде резултат и върнахме един гол. В 65-та минута след неразбирателство в прекроената вече отбрана на Дунав, голмайсторът на Доростол Тихомир Ченешков върна едно попадение. След това гостите създадоха още две разбърквания в наказателното поле, но до по-опасни удари не се стигна. Юношата на Дунав Валери Кулинов пък получи много изгодна възможност да отбележи, излизайки сам срещу вратаря на гостите, но вместо да отбележи, реши да подава и сгреши. Утре от 18.00 часа на стадион "Доростол" играеме поредната контрола с Добруджа /Добрич/.