"Доростол" ще играе за седмото място след загуба от "Шампион 2006"
БК "Доростол" – Силистра допусна поражение от "Шампион 2006" с 55:62 в първия си двубой за разпределение на местата от пето до осмо във финалния турнир на държавното първенство по баскетбол за момчета до 14 години.
Финалите се провеждат в "Арена Ботевград" от 24 до 28 юни, а силистренският тим, воден от Лъчезар и Светлана Тодорови, е сред осемте най-добри отбора в страната.
"Доростол" започна по-добре срещата и спечели първата четвърт с 18:17. Във втората част обаче "Шампион 2006" наложи преимущество, реализира 24 точки срещу 11 за силистренци и на почивката резултатът бе 29:41.
След паузата баскетболистите на "Доростол" показаха по-добро лице. Те повишиха темпото, подобриха действията си в защита и взеха третата част с 12:9, а последната – с 14:12. Силната игра през второто полувреме обаче не бе достатъчна за обрат, като силистренци отстъпиха с 55:62.
Въпреки загубата "Доростол" спечели три от четирите четвъртини в мача, но разликата, натрупана преди почивката, се оказа решаваща.
Утре силистренският отбор ще се изправи срещу "Септември 97" в мач за седмото място. Столичният тим загуби по-рано от ЦСКА в другия двубой от класирането между пето и осмо място.
Редактор "Екип на Кворум"
Финалите се провеждат в "Арена Ботевград" от 24 до 28 юни, а силистренският тим, воден от Лъчезар и Светлана Тодорови, е сред осемте най-добри отбора в страната.
"Доростол" започна по-добре срещата и спечели първата четвърт с 18:17. Във втората част обаче "Шампион 2006" наложи преимущество, реализира 24 точки срещу 11 за силистренци и на почивката резултатът бе 29:41.
След паузата баскетболистите на "Доростол" показаха по-добро лице. Те повишиха темпото, подобриха действията си в защита и взеха третата част с 12:9, а последната – с 14:12. Силната игра през второто полувреме обаче не бе достатъчна за обрат, като силистренци отстъпиха с 55:62.
Въпреки загубата "Доростол" спечели три от четирите четвъртини в мача, но разликата, натрупана преди почивката, се оказа решаваща.
Утре силистренският отбор ще се изправи срещу "Септември 97" в мач за седмото място. Столичният тим загуби по-рано от ЦСКА в другия двубой от класирането между пето и осмо място.
Редактор "Екип на Кворум"