Летните клубове в Алфатар с урок по здравословно хранене
Ученици от ОУ "Христо Ботев" в Алфатар съчетаха полезното с приятното по време на Летните клубове, посветени на темата "Здравословно хранене. Вкусни летни рецепти".
В рамките на инициативата децата се потопиха в света на вкусните и полезни храни, като с интерес и ентусиазъм приготвиха свежа плодова салата, acai bowl, чия с мляко и зърнена закуска с плодове.
С много усмивки, старание и сръчност учениците откриха, че здравословният избор не е труден, а напротив – той може да бъде цветен, вкусен и истински приятен. Всяко от подготвените ястия впечатли със своята свежест, добър вкус и красиво поднасяне.
От училището подчертават, че заниманията са дали възможност на децата не само да научат повече за полезните храни, но и да работят заедно, да споделят идеи и да се радват на резултатите от своя труд.
Най-голямата награда за участниците са били усмивките, доброто настроение и удовлетворението от добре свършената работа. Инициативата още веднъж е показала, че здравословното хранене е вкусен избор, особено когато е споделено с приятели.
Редактор "Екип на Кворум"
В рамките на инициативата децата се потопиха в света на вкусните и полезни храни, като с интерес и ентусиазъм приготвиха свежа плодова салата, acai bowl, чия с мляко и зърнена закуска с плодове.
С много усмивки, старание и сръчност учениците откриха, че здравословният избор не е труден, а напротив – той може да бъде цветен, вкусен и истински приятен. Всяко от подготвените ястия впечатли със своята свежест, добър вкус и красиво поднасяне.
От училището подчертават, че заниманията са дали възможност на децата не само да научат повече за полезните храни, но и да работят заедно, да споделят идеи и да се радват на резултатите от своя труд.
Най-голямата награда за участниците са били усмивките, доброто настроение и удовлетворението от добре свършената работа. Инициативата още веднъж е показала, че здравословното хранене е вкусен избор, особено когато е споделено с приятели.
Редактор "Екип на Кворум"