Ученици и родители от Средище с информационна среща за превенция на употребата на наркотици
В Основно училище "Цанко Церковски" в село Средище се проведе информационна среща с ученици и родители на тема "Превенция на употребата на наркотични и упойващи вещества".
Гост-лектор в инициативата беше представител на Районното управление на МВР, който запозна присъстващите с рисковете от употребата на наркотични вещества и възможните последици за здравето и живота. Акцент беше поставен и върху наказателната отговорност при притежание и разпространение на наркотични вещества.
По време на разговора бяха разгледани реални ситуации и признаци, които могат да насочат към възможен проблем. Обсъдена бе и ролята на семейството, училището и институциите за навременната превенция и подкрепа на децата.
Учениците и техните родители имаха възможност да поставят въпроси и да получат практични насоки за реакция при подобни предизвикателства.
От ръководството на училището изразиха благодарност към представителя на полицията за отделеното време, предоставената информация и ангажираността към опазването на здравето и бъдещето на младите хора.
Инициативата премина под мотото "Информираност днес – сигурност утре!", като отправи послание за общи усилия в изграждането на по-сигурна и безопасна среда за децата.
Гост-лектор в инициативата беше представител на Районното управление на МВР, който запозна присъстващите с рисковете от употребата на наркотични вещества и възможните последици за здравето и живота. Акцент беше поставен и върху наказателната отговорност при притежание и разпространение на наркотични вещества.
По време на разговора бяха разгледани реални ситуации и признаци, които могат да насочат към възможен проблем. Обсъдена бе и ролята на семейството, училището и институциите за навременната превенция и подкрепа на децата.
Учениците и техните родители имаха възможност да поставят въпроси и да получат практични насоки за реакция при подобни предизвикателства.
От ръководството на училището изразиха благодарност към представителя на полицията за отделеното време, предоставената информация и ангажираността към опазването на здравето и бъдещето на младите хора.
Инициативата премина под мотото "Информираност днес – сигурност утре!", като отправи послание за общи усилия в изграждането на по-сигурна и безопасна среда за децата.