Вандалска проява повреди нови водоотводни тръби на ОУ "Отец Паисий" в Силистра
Щетите са установени само дни след откриването на обновената училищна сграда, ремонтирана със средства по Плана за възстановяване и устойчивост.
Само броени дни след откриването на обновената сграда на ОУ "Отец Паисий" в Силистра са установени щети по две от новите водоотводни тръби на училището. Това съобщи директорът Галя Илиева в обръщение към родители, ученици и граждани.
По данни на училищното ръководство неизвестни лица са нанесли умишлени удари по елементите на отводнителната система, вследствие на което са причинени видими материални щети.
Случаят е особено тревожен, тъй като се случва непосредствено след приключването на основния ремонт на сградата. Обновяването е реализирано със средства по Плана за възстановяване и устойчивост на Република България и е насочено към осигуряване на по-съвременна, безопасна и добра образователна среда за учениците.
"Това не е просто посегателство върху имущество. Това е посегателство върху труда на десетки хора, върху публичните средства, вложени в създаването на по-добра и по-сигурна образователна среда за нашите деца", посочва Галя Илиева.
От ръководството на училището подчертават, че ще бъдат предприети всички необходими действия за установяване на извършителите. На виновните лица ще бъде потърсена отговорност по действащото законодателство.
Директорът отправя апел към гражданите за по-голяма ангажираност и отговорност към опазването на общественото имущество. "Училището е общ дом за всички нас", заявява тя, като призовава местната общност да не допуска безразличието да се превърне в съучастие.
Редактор "Екип на Кворум"
Само броени дни след откриването на обновената сграда на ОУ "Отец Паисий" в Силистра са установени щети по две от новите водоотводни тръби на училището. Това съобщи директорът Галя Илиева в обръщение към родители, ученици и граждани.
По данни на училищното ръководство неизвестни лица са нанесли умишлени удари по елементите на отводнителната система, вследствие на което са причинени видими материални щети.
Случаят е особено тревожен, тъй като се случва непосредствено след приключването на основния ремонт на сградата. Обновяването е реализирано със средства по Плана за възстановяване и устойчивост на Република България и е насочено към осигуряване на по-съвременна, безопасна и добра образователна среда за учениците.
"Това не е просто посегателство върху имущество. Това е посегателство върху труда на десетки хора, върху публичните средства, вложени в създаването на по-добра и по-сигурна образователна среда за нашите деца", посочва Галя Илиева.
От ръководството на училището подчертават, че ще бъдат предприети всички необходими действия за установяване на извършителите. На виновните лица ще бъде потърсена отговорност по действащото законодателство.
Директорът отправя апел към гражданите за по-голяма ангажираност и отговорност към опазването на общественото имущество. "Училището е общ дом за всички нас", заявява тя, като призовава местната общност да не допуска безразличието да се превърне в съучастие.
Редактор "Екип на Кворум"