Вторник, 23 Юни 2026 г.

Областният управител поздрави държавните служители в Силистренска област

По повод 23 юни – Деня на държавния служител, областният управител на област Силистра инж. Николай Неделчев отправи поздравителен адрес до служителите в държавните администрации на територията на областта.

В обръщението си той изразява признателност за професионализма, отговорността и ежедневните усилия на служителите в структурите на изпълнителната власт, които работят в полза на обществото и гражданите.

Областният управител подчертава, че в условията на динамични обществени процеси и различни предизвикателства държавната администрация трябва да продължи да демонстрира устойчивост, стабилност и високо ниво на професионална подготовка. По думите му именно тези качества са в основата на доверието към институциите.

"Убеден съм, че с общи усилия ще продължим да изграждаме модерна, ефективна и достъпна администрация, да укрепваме доверието в държавните институции и да работим за устойчивото развитие на нашата област", се посочва в поздравителния адрес.

Инж. Николай Неделчев пожелава на държавните служители здраве, удовлетворение от постигнатото, лични и професионални успехи, както и увереност при изпълнението на тяхната отговорна мисия в служба на гражданите от Силистренска област.

23 юни се отбелязва като Ден на държавния служител. Датата е обявена от Общото събрание на ООН през 2002 г. в знак на признание за приноса на публичната администрация към развитието на обществото. През 2006 г. Министерският съвет определя 23 юни за Ден на служителя в държавната администрация на Република България.

Редактор "Екип на Кворум"