Понеделник, 22 Юни 2026 г.

Събрание на местната организация на "Продължаваме Промяната" се проведе в неделя в партийния офис в Силистра

Народният представител Богомил Петков запозна членовете на структурата с актуалната политическа обстановка в страната. Той коментира действията на управляващите, които според него вместо да се насочат към ограничаване на влиянието на олигархични кръгове, предприемат мерки, засягащи пенсионерите и младите семейства.

Като пример Петков посочи решението всички новоотпуснати пенсии след 1 юли да не включват т.нар. ковид добавка. Той припомни и че управляващото мнозинство е отхвърлило предложения на "Продължаваме Промяната", насочени към подкрепа на младите семейства, сред които майките да продължат да получават майчинство, независимо дали се завръщат на работа преди навършването на две години на детето.

По време на срещата беше обсъдена и финансовата политика на държавата във връзка с предстоящото поемане на нов външен дълг. Според участниците липсва достатъчно ясна информация за начина, по който ще бъдат разходвани средствата.

Членовете на местната структура поставиха и въпроси, свързани с работата на местната болница. По думите им граждани са сигнализирали за нередности в лечебното заведение. Богомил Петков пое ангажимент да извърши проверка по случая и да се запознае в детайли с поставените проблеми.