Силистра отчита ученическите проекти "Младежта срещу насилието и наркотиците" и "Младите за Силистра" 2026
Младите хора ще представят реализираните си инициативи на 23 юни в киносалона на Община Силистра
На 23 юни 2026 г. от 15:00 часа в киносалона на Община Силистра ще се проведе официалното отчитане на ученическите проекти, реализирани по Съвместната конкурсна сесия "Младежта срещу насилието и наркотиците" и "Младите за Силистра" 2026.
Организатори на събитието са Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, Общинският съвет по наркотични вещества, Превантивният информационен център по зависимости и отдел "Образование, култура и спорт" към Община Силистра.
Инициативата има за цел да популяризира активността, доброволчеството, гражданската ангажираност и креативността на младите хора от града. В рамките на срещата ще бъдат представени всички проекти, включени в програмата, като участниците ще имат възможност да покажат постигнатите резултати и основните послания на своите дейности.
Община Силистра отправя покана към всички ученици, участвали в проектите, както и към техните ръководители, партньори и поддръжници, допринесли за успешната реализация на инициативите.
След края на събитието за участниците и техните ментори е предвидена специална почерпка.
Събитието поставя акцент върху младежката енергия на Силистра и върху значението на ученическите инициативи като част от превенцията, обществената ангажираност и развитието на местната общност.
Редактор "Екип на Кворум"
На 23 юни 2026 г. от 15:00 часа в киносалона на Община Силистра ще се проведе официалното отчитане на ученическите проекти, реализирани по Съвместната конкурсна сесия "Младежта срещу насилието и наркотиците" и "Младите за Силистра" 2026.
Организатори на събитието са Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, Общинският съвет по наркотични вещества, Превантивният информационен център по зависимости и отдел "Образование, култура и спорт" към Община Силистра.
Инициативата има за цел да популяризира активността, доброволчеството, гражданската ангажираност и креативността на младите хора от града. В рамките на срещата ще бъдат представени всички проекти, включени в програмата, като участниците ще имат възможност да покажат постигнатите резултати и основните послания на своите дейности.
Община Силистра отправя покана към всички ученици, участвали в проектите, както и към техните ръководители, партньори и поддръжници, допринесли за успешната реализация на инициативите.
След края на събитието за участниците и техните ментори е предвидена специална почерпка.
Събитието поставя акцент върху младежката енергия на Силистра и върху значението на ученическите инициативи като част от превенцията, обществената ангажираност и развитието на местната общност.
Редактор "Екип на Кворум"