Сряда, 23 Септември 2020 г.

Доростол U14 минаха през ЦСКА като малка гара при старта на финалите на държавното първенство

Доростол U14 стартира участието си на финалите на държавното първенство с разгромна победа над Обединен ЦСКА София с 88:36 .

Днес на "Арена Ботевград", водените от Светлана Тодорова, момчета от Силистра не уставиха никакви шансове на съперниците от столицата.

Мачът започна много добре за силистренци, като още в първата четвърт поведоха с 15:7. Разликата в класите им позволи да натрупат разлика в точките в следващите четвъртини на мача - 22:16 през втората част, 30:7 през третата и 25:6 през последната част, което оформи крайното 88:36.

Най-резултатен от Доростол беше Михаил Калинов с 32 т., следван от Мартин Пасков с 23 т., Иван Панев с 11 т. и Мартин Тагаров с 10 т.

Това беше първият двубой в група на "А", в следващия мач за деня се срещат Дунав Русе 2016 с Тунджа, а в последния мач домакините от Балкан играят с Левски.

Утре от 13.00 часа Доростол играе с Тунджа, а от 17.00 часа с Дунав Русе 2016.