Събота, 15 Юни 2024 г.

Белица размаза Рапид с 5:1. Историческа първа победа във "В" група за отбора (видео)

Отборът на Димо Денчев удари с 5:1 в приятен за гледане мач гостите от Рапид (Шумен). Голова фиеста започна още в 8 мин, когато капитана на Белица № 7 Габриел Георгиев изпълни перфектен пряк свободен удар и откри личната и тази на отбора голова сметка (можете да го видите на видеото). След гола, отбора на Рапид тръгна да оспорва отсъденото нарушение и за обида към съдията рано под душовете се оказа № 21 Христов. След изгонването на играча от гостите се видя, че Белица е поела по победния път в този мач. Системно мачкайки опонента си от тук нататък домакините наложиха тотален контрол върху мача. Така се стигна до 42 мин, когато след индивидуални действия в наказателното поле, изключителния в този мач № 7 Габриел Георгиев намери мрежата зад №1 Васил Кирилов от Рапид и удвои резултата. Головият празник продължи малко след началото на второто полувреме. В 48 мин тръгвайки от центъра № 9 Мустафа Мердам (Миро) напредна към врата на гостите, финтира вратаря и покачи до 3:0. Играта съвсем се успокои след този гол. Докато не се стигна до последните 10 минути на мача, когато паднаха 3 гола. Първо в 81 мин невероятния № 7 Габриел Георгиев оформи своя хетрик. В ответната атака, малко изненадващо футболистите на Рапид стигнаха до попадение. В 82 мин се разписа №18 Златев. В даденото 2 минутно продължение, влезлия като резерва № 12 Илиян Георгиев оформи разгромния резултат в този мач.

Статистика на мача:

1:0 Георгиев (8), 2:0 Георгиев (42), 3:0 Мердам (48), 4:0 Георгиев (81), 4:1 Златев (82), 5:1 Георгиев (90).

Белица: С.Колев, Ж.Зеки, Г.Георгиев(к), М.Ремзи, М.Мердам(55-Ил.Георгиев), Д.Георгиев, Ал.Георгиев, Ш.Мухарем, Хр.Попов, В.Атанасов(62-Ив.Желязков), М.Радуканов(63-Ил.Георгиев)

Рапид: Кирилов, Ваклински, А.Жечев, Ахмедов (72-Д.Димитров), Иванов, Димитров, Златев(55-Т.Тодоров), Георгиев(к), Бачков, Христов, Н.Жечев.

Съдия: Деян Павлов, с помощници Калин Мечков и Михаил Милев и тримата от Търговище. 4-ти съдия Калоян Кирилов и делегат Пламен Костадинов от Варна.

Жълти картони: М.Резмзи (Б), Д.Георгиев(Б), А.Георгиев(Б), Златев(Р), Н.Жечев(Р), А.Жечев(Р).

Червени картони: Христов(Р).