Сряда, 15 Юли 2026 г.

Жена загина при тежка катастрофа край село Овен

Жена е загинала на място при тежка катастрофа, станала малко след 13:00 часа днес, 15 юли, на пътя Дулово – Исперих, непосредствено преди село Овен.

По първоначална информация жената е от Дулово и е пътувала сама с лекия си автомобил. Колата е напуснала пътното платно в прав участък и се е ударила в крайпътно дърво.

Според информация, с която "Кворум – Силистра" разполага към момента, непосредствено преди инцидента автомобилът е срещнал земеделска машина с хедър. Предстои разследването да установи точния механизъм на катастрофата и дали това обстоятелство има пряка връзка с произшествието.

На мястото са изпратени екипи на полицията, пожарната, спешната медицинска помощ и останалите компетентни институции. Извършва се оглед.

От Агенция "Пътна инфраструктура" съобщиха, че движението по път II-23 Дулово – Исперих в района на село Овен е временно ограничено заради пътнотранспортното произшествие.

Определен е обходен маршрут:

Овен – Правда – Чернолик – Поройно – Дулово.

Трафикът се регулира от екипи на "Пътна полиция". На пътуващите се препоръчва да шофират с повишено внимание и да следват указанията на служителите на място.

Очаква се допълнителна официална информация за причините и обстоятелствата около тежкия инцидент.

Изображението е илюстративно.

Редактор "Екип на Кворум"