Събота, 04 Юли 2026 г.

Празникът на кайсията събира жители и гости на Тутракан днес

Конкурси за сортове кайсии, сладкиши, сладка и кайсиева ракия очакват посетителите в парк "Христо Ботев"

Традиционният Празник на кайсията ще се проведе днес, 4 юли, в Тутракан.

Началото е в 9:30 часа в парк "Христо Ботев", където жители и гости на града ще могат да се включат в събитията, посветени на ароматния летен плод, превърнал се в един от разпознаваемите символи на Тутраканския край.

Тутракан е най-големият производител на кайсии в Силистренска област, а празникът от години поставя акцент върху местната продукция, труда на овощарите и кулинарните традиции, свързани с плода.

Сред най-интересните моменти в програмата са конкурс-изложението на различни сортове кайсии, както и надпреварите за най-вкусен кайсиев сладкиш, най-добра кайсиева ракия и най-вкусно сладко от кайсии.

Организаторите от Община Тутракан са подготвили забавления за малки и големи, които ще допълнят празничната атмосфера в парка.

Редактор "Екип на Кворум"