"Таралежчета" от Силистра представиха приказен спектакъл на "Сцена край морето"
Детската театрална студия "Таралежчета" към ОУ "Св. св. Кирил и Методий" в Силистра се представи успешно на 18-ото издание на Детско-юношеския куклено-театрален фестивал "Сцена край морето".
В рамките на фестивала малките театрали излязоха на сцената в салона на НЧ "Светлина 1939" и представиха спектакъла "Приказка за крал, принцеса и принц" по текста на чешкия автор Милан Павлик, познат със своите произведения за детски куклен театър.
Участието на силистренските ученици е поредна възможност за тях да покажат уменията си пред публика и да бъдат част от театрален форум с участници от различни населени места в страната.
Художествен ръководител на състава е Петър Чапкънов, който от години работи с деца от начален етап и насърчава интереса им към театралното изкуство. Чрез сценичните изяви възпитаниците на студията развиват своята увереност, въображение, творчески способности и умения за работа в екип.
"Таралежчета" вече имат успешни участия на фестивали, а представянето им на "Сцена край морето" отново е донесло положителни емоции и признание за труда на децата и техния ръководител.
Редактор "Екип на Кворум"
В рамките на фестивала малките театрали излязоха на сцената в салона на НЧ "Светлина 1939" и представиха спектакъла "Приказка за крал, принцеса и принц" по текста на чешкия автор Милан Павлик, познат със своите произведения за детски куклен театър.
Участието на силистренските ученици е поредна възможност за тях да покажат уменията си пред публика и да бъдат част от театрален форум с участници от различни населени места в страната.
Художествен ръководител на състава е Петър Чапкънов, който от години работи с деца от начален етап и насърчава интереса им към театралното изкуство. Чрез сценичните изяви възпитаниците на студията развиват своята увереност, въображение, творчески способности и умения за работа в екип.
"Таралежчета" вече имат успешни участия на фестивали, а представянето им на "Сцена край морето" отново е донесло положителни емоции и признание за труда на децата и техния ръководител.
Редактор "Екип на Кворум"