Полицейско куче демонстрира работа пред ученици в Силистра
Семинарът-дебат "Всички заедно срещу зависимостите" събра ученици, специалисти и представители на институции по повод Международния ден за борба срещу наркотиците
Семинар-дебат на тема "Всички заедно срещу зависимостите" се проведе днес в Община Силистра по повод Международния ден за борба срещу наркотиците.
Домакин на събитието бе кметът на Община Силистра Александър Сабанов. В срещата участваха осмокласници и експерти, които разговаряха открито за рисковете, свързани с употребата на психоактивни вещества, и за значението на превенцията сред младите хора.
Основен акцент в програмата бе демонстрацията с обучено полицейско куче за откриване на забранени субстанции. Тя предизвика сериозен интерес сред учениците и даде възможност да се представи част от работата на служителите, ангажирани с противодействието на разпространението на наркотични вещества.
Във фоайето на Общината бе организирана и информационна изложба с плакати, посветени на превенцията на зависимостите и избора на здравословен начин на живот.
По думите на кмета Александър Сабанов борбата със зависимостите изисква общи усилия на институциите, училищата, семействата и самите млади хора. Той благодари на учениците за активното участие и за отговорното отношение към темата.
Срещата премина в атмосфера на диалог и постави акцент върху необходимостта от информираност, навременна превенция и подкрепа за младите хора при вземането на важни лични решения.
Редактор "Екип на Кворум"
Семинар-дебат на тема "Всички заедно срещу зависимостите" се проведе днес в Община Силистра по повод Международния ден за борба срещу наркотиците.
Домакин на събитието бе кметът на Община Силистра Александър Сабанов. В срещата участваха осмокласници и експерти, които разговаряха открито за рисковете, свързани с употребата на психоактивни вещества, и за значението на превенцията сред младите хора.
Основен акцент в програмата бе демонстрацията с обучено полицейско куче за откриване на забранени субстанции. Тя предизвика сериозен интерес сред учениците и даде възможност да се представи част от работата на служителите, ангажирани с противодействието на разпространението на наркотични вещества.
Във фоайето на Общината бе организирана и информационна изложба с плакати, посветени на превенцията на зависимостите и избора на здравословен начин на живот.
По думите на кмета Александър Сабанов борбата със зависимостите изисква общи усилия на институциите, училищата, семействата и самите млади хора. Той благодари на учениците за активното участие и за отговорното отношение към темата.
Срещата премина в атмосфера на диалог и постави акцент върху необходимостта от информираност, навременна превенция и подкрепа за младите хора при вземането на важни лични решения.
Редактор "Екип на Кворум"