Силистренски ученици от ПМГ покориха най-високото ниво на изпита Cambridge Proficiency
С гордост споделяме поредното постижение на ученици от ПМГ "Св. Климент Охридски" - гр. Силистра. Петър Петров от 12. Б клас и Джунейт Джихангир от 11. А клас успешно положиха изпита Cambridge English: Proficiency (CPE) и постигнаха най-високото ниво на владеене на английски език – C2 според Общата европейска езикова рамка.
Сертификатът CPE е сред най-престижните международно признати квалификации по английски език и удостоверява способността за свободно и уверено използване на езика в академична и професионална среда. Успешното му полагане изисква задълбочени знания, отлични комуникативни умения и сериозна подготовка.
За явяването на изпита Петър и Джунейт пътуваха до София, където преминаха през всички компоненти на изпита – четене, писане, слушане, говорене и владеене на езика. Благодарение на своя труд, постоянство и мотивация те постигнаха впечатляващ резултат, който е повод за гордост както за тях самите, така и за цялата училищна общност.
Ръководството и преподавателите на ПМГ "Св. Климент Охридски" поздравяват двамата ученици за техния успех и им пожелават още много бъдещи постижения в образованието и личностното развитие.
Техният пример показва, че с упоритост, целеустременост и желание за усъвършенстване могат да бъдат достигнати най-високите международни стандарти в изучаването на чужди езици.
Поздравления за Петър Петров и Джунейт Джихангир!
Сертификатът CPE е сред най-престижните международно признати квалификации по английски език и удостоверява способността за свободно и уверено използване на езика в академична и професионална среда. Успешното му полагане изисква задълбочени знания, отлични комуникативни умения и сериозна подготовка.
За явяването на изпита Петър и Джунейт пътуваха до София, където преминаха през всички компоненти на изпита – четене, писане, слушане, говорене и владеене на езика. Благодарение на своя труд, постоянство и мотивация те постигнаха впечатляващ резултат, който е повод за гордост както за тях самите, така и за цялата училищна общност.
Ръководството и преподавателите на ПМГ "Св. Климент Охридски" поздравяват двамата ученици за техния успех и им пожелават още много бъдещи постижения в образованието и личностното развитие.
Техният пример показва, че с упоритост, целеустременост и желание за усъвършенстване могат да бъдат достигнати най-високите международни стандарти в изучаването на чужди езици.
Поздравления за Петър Петров и Джунейт Джихангир!