Децата от ДГ "Нарцис" в Силистра посрещнаха Еньовден с билки, венци и народни традиции
Малчуганите научиха повече за лековитите растения и преминаха под Еньовски венец за здраве
С много слънчево настроение, ухание на билки и среща с българските традиции децата от Детска градина "Нарцис" в Силистра отбелязаха Еньовден – един от най-тачените летни празници в народния календар.
В празничния ден малчуганите се превърнаха в истински малки откриватели и билкари. Те научиха повече за лайката, мащерката, ментата и жълтия кантарион, както и за мястото на лечебните растения в българските народни вярвания.
По време на инициативата децата се запознаха и с преданията, според които на Еньовден водата и росата носят особена сила. В народната традиция се вярва, че точно по изгрев слънце билките имат най-голяма лечебна мощ, а слънцето "трепти" и "се къпе" в живата вода.
Специален момент от празника бе изработването на Еньовски венци от горски цветя и билки. Всички деца преминаха под тях с пожелания за здраве, щастие и благополучие през цялата година.
От ДГ "Нарцис" пожелаха на децата и техните семейства здраве, много слънчеви усмивки и дни, изпълнени с доброта, любопитство и радост.
Редактор "Екип на Кворум"
С много слънчево настроение, ухание на билки и среща с българските традиции децата от Детска градина "Нарцис" в Силистра отбелязаха Еньовден – един от най-тачените летни празници в народния календар.
В празничния ден малчуганите се превърнаха в истински малки откриватели и билкари. Те научиха повече за лайката, мащерката, ментата и жълтия кантарион, както и за мястото на лечебните растения в българските народни вярвания.
По време на инициативата децата се запознаха и с преданията, според които на Еньовден водата и росата носят особена сила. В народната традиция се вярва, че точно по изгрев слънце билките имат най-голяма лечебна мощ, а слънцето "трепти" и "се къпе" в живата вода.
Специален момент от празника бе изработването на Еньовски венци от горски цветя и билки. Всички деца преминаха под тях с пожелания за здраве, щастие и благополучие през цялата година.
От ДГ "Нарцис" пожелаха на децата и техните семейства здраве, много слънчеви усмивки и дни, изпълнени с доброта, любопитство и радост.
Редактор "Екип на Кворум"