Задържаха шофьор на "Ауди" след употреба на кокаин в Силистра
36-годишен мъж е задържан от служители на ОДМВР – Силистра, след като е установено, че управлява автомобил след употреба на наркотични вещества.
Проверката е извършена вчера около 13:30 часа на ул. "Петър Мутафчиев" в областния град. Мъжът управлявал лек автомобил "Ауди", когато бил спрян за рутинна полицейска проверка.
При извършения тест с техническо средство било установено, че водачът е шофирал след употреба на кокаин. На място му е взета кръвна проба за химико-токсикологичен анализ.
36-годишният мъж е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. По случая е образувано досъдебно производство, а работата по изясняване на всички обстоятелства продължава.
От полицията отново напомнят, че управлението на моторно превозно средство след употреба на наркотични вещества представлява сериозен риск за живота и здравето на всички участници в движението и се наказва с цялата строгост на закона.
Редактор "Екип на Кворум"
Проверката е извършена вчера около 13:30 часа на ул. "Петър Мутафчиев" в областния град. Мъжът управлявал лек автомобил "Ауди", когато бил спрян за рутинна полицейска проверка.
При извършения тест с техническо средство било установено, че водачът е шофирал след употреба на кокаин. На място му е взета кръвна проба за химико-токсикологичен анализ.
36-годишният мъж е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. По случая е образувано досъдебно производство, а работата по изясняване на всички обстоятелства продължава.
От полицията отново напомнят, че управлението на моторно превозно средство след употреба на наркотични вещества представлява сериозен риск за живота и здравето на всички участници в движението и се наказва с цялата строгост на закона.
Редактор "Екип на Кворум"