Вторник, 28 Април 2026 г.

Приключи състезанието "Най-добър млад строител"

Варненската гимназия победи в регионалния кръг за Североизточна България.

За втори път след 2010 година професионалната гимназия по строителство "Пеньо Пенев" в Силистра беше домакин на завършилия в събота регионален кръг на национално състезание "Най-добър млад строител" за училища от Североизточна България.

По време на състезанието учениците имаха възможност да работят с най-новите материали, инструменти и технологии. Отборите се състезават в общо 4 дисциплини - "Мазилка, шпакловка и бояджийски работи", "Облицовка и настилки", "Зидария" и "Сухо строителство".

В училищното класиране на първо място е Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия "Васил Левски" във Варна. Второ и трето място заеха Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия в Русе и Професионална гимназия по строителство в Силистра.

Критериите за оценка бяха добро ниво на теоретични знания, спазване правилата за здравословни и безопасни условия на труд, правилен избор на строителни материали и инструменти и качество на извършената работа.

Източник: citybuild.bg