Вторник, 28 Април 2026 г.

Ремонтите в Брадвари напредват: асфалтиране на улици и обновяване на читалището

Кметът Александър Сабанов провери на място хода на дейностите

Ремонтните дейности в село Брадвари продължават с активни темпове, като се извършват както по уличната инфраструктура, така и в сградата на местното читалище. Това стана ясно по време на оглед на място, извършен от кмета на Община Силистра Александър Сабанов.

В рамките на инспекцията бе обходена и една от ключовите улици в селото – "Георги Димитров", където се извършват дейности по асфалтиране. Според информация от Кметството, работата върви по график и се полагат усилия за подобряване на транспортната свързаност и условията за придвижване.

Паралелно с това продължават ремонтните дейности и в сградата на читалището, които целят създаване на по-добра среда за културни и обществени инициативи.

От местната администрация подчертават, че реализираните проекти са част от усилията за модернизиране на инфраструктурата и повишаване качеството на живот в селото.

Във връзка с текущите строителни дейности, от Кметството отправят апел към жителите и преминаващите да бъдат внимателни, тъй като в района се движи тежка техника и са въведени временни ограничения.

Редактор "Екип на Кворум"