Вторник, 28 Април 2026 г.

Ученици от Добротица отбелязаха Рамазан байрам с празнична инициатива

Проектът "Единни в наука, труд и забавления" обедини учениците в дух на толерантност и сплотеност

С празнична инициатива, изпълнена с настроение и положителни емоции, учениците от ОУ "Отец Паисий" в село Добротица отбелязаха Рамазан (Шекер) байрам. Събитието бе част от дейностите по проект "Единни в наука, труд и забавления", насочен към насърчаване на разбирателството и уважението между различните култури.

По време на празника учениците отправиха поздрави към всички, които отбелязват свещения празник, и създадоха атмосфера на споделеност и радост. Събитието премина под знака на усмивките, вдъхновението и общността.

Специален акцент в програмата беше танцът, който символизира единството и сплотеността на хората по света. Чрез него учениците показаха, че различията могат да бъдат повод за обединение и взаимно уважение.

Инициативата бе реализирана под ръководството на г-жа Стефка Стефанова, г-жа Ангелинка Русева и г-жа Даниела Червенкова, които с отдаденост и професионализъм насърчават учениците да развиват ценности като толерантност, съпричастност и уважение към традициите.

Събитието е още един пример за ролята на училището като пространство, в което се изграждат не само знания, но и човешки добродетели.

Редактор "Екип на Кворум"