Неделя, 19 Април 2026 г.

Седем отличия за Езикова гимназия "П. Яворов" от Пролетния турнир на BEST

Ученици от Езикова гимназия "Пейо Яворов" – Силистра постигнаха впечатляващи успехи по време на Пролетния турнир на BEST – Български турнири по английска реч и дебати, който се проведе на 7 и 8 март в Бургас. В надпреварата силистренските гимназисти завоюваха общо седем отличия, демонстрирайки силни ораторски умения, креативност и увереност на сцената.

Състезанието включва различни формати като интерпретация на проза и поезия, оригинална реч, оратория и дуо интерпретация, които дават възможност на участниците да развиват както отличното си владеене на английски език, така и умения за аргументация, критическо мислене и сценично присъствие.
Отличията на учениците от Силистра

Категория "Начинаещи"

• I място – Проза: Симон Павлова, 8.А клас
• II място – Дуо интерпретация: Симон Павлова и Десислава Стоянова, 8.А клас
• III място – Дуо интерпретация: Рая Добрева и Мая Георгиева, 8.А клас

Категория "Напреднали"

• II място – Оратория: Ивон Великова, 11.А клас
• III място – Поезия: Йордан Георгиев, 12.А клас

До националния кръг на турнира достигнаха и:

• Изабел Николова, 10.В клас – класирана в категориите "Проза" и "Поезия"
• Йоана Димитрова и Виктория Михнева, 10.А клас – "Дуо интерпретация"

Зад успеха на учениците стои отдадената работа на ръководителя и треньор на отбора Джулиет Ланг, както и подкрепата на Веселка Кръстева – старши учител по английски език, които активно насърчават и подпомагат подготовката на гимназистите.

След силното представяне в Бургас предстои Националният турнир на BEST в София, където повече от 20 ученици от ЕГ "Пейо Яворов" ще се включат в надпреварата за още по-високи отличия. Състезанието продължава мисията на BEST да насърчава младите хора да изразяват идеи, да дебатират актуални теми и да развиват увереността си в международна среда.

Редактор "Екип на Кворум"
 

Facebook коментари