Вторник, 28 Април 2026 г.

Ученици от ОУ "Цанко Церковски" – Средище застанаха на почетен караул в памет на Левски

Учениците от Ученическия съвет на Основно училище "Цанко Церковски" в с. Средище, с консултант Ивелин Иванов, организираха и проведоха тържествена почетна стража в памет на Васил Левски – Апостола на свободата. Инициативата събра ученици и учители в достойна и тържествена атмосфера, посветена на подвига и саможертвата на великия български революционер.

С чувство на признателност и уважение присъстващите сведоха глави пред делото и заветите на Левски, като събитието акцентира върху значението на националната памет и отговорността на младите хора да я съхраняват.

Впечатляващ акцент в отбелязването бе изработването на лика на Апостола на 3D принтер в новия STEM център на училището – пример за това как съвременните технологии могат да се превърнат в инструмент за образование, родолюбие и творческа работа.

От училището изразиха благодарност към всички участници за отговорността, дисциплината и уважението, с които допринесоха за достойното почитане на годишнината, припомняйки и един от най-силните завети на Левски: "Ако спечеля, печели цял народ – ако загубя, губя само мене си."

Редактор "Екип на Кворум"