Неделя, 08 Март 2026 г.

Преди 14 години ФК "Доростол" напусна професионалния футбол

На 17 февруари 2012 г. ФК Доростол прекратява участието си в професионалната "Б" група и слага край на присъствието си в елита на второто ниво на българския футбол.

Причината за оттеглянето е липсата на финансови средства, обявена публично от тогавашния президент на клуба Марин Атанасов. В онзи момент голяма част от футболистите разтрогват договорите си, а част от тях завеждат дела за неизплатени възнаграждения.

Към датата на прекратяване на участието си силистренският тим заема последното – 10-о място в Източната "Б" група с едва 5 спечелени точки. До края на шампионата съперниците на отбора получават служебни победи с по 3:0 и по три точки, а "Доростол" се счита за първия изпаднал отбор за сезон 2011/2012.

Редактор "Екип на Кворум"

Facebook коментари