Неделя, 15 Февруари 2026 г.

Двоен триумф за девойките на "Доростол" в Айтос: Две убедителни победи в един ден

Силистренки показаха отлична физическа подготовка и характер, надигравайки "Черноморец" и домакините от "Вихър".

Истински маратон от емоции и победи беляза днешния ден, 30 ноември 2025 г., за девойките до 16 години на Баскетболен клуб "Доростол" – Силистра. Тимът пътува до град Айтос за втория кръг от надпреварата в I-Дивизия Изток, където се изправи пред предизвикателството да изиграе два тежки мача в рамките на няколко часа.

Възпитаничките на силистренската школа демонстрираха завидна издръжливост и класа в зала "Аетос", записвайки пълен актив от победи.

Първи удар срещу Бургас

Състезателният ден започна в 11:30 ч. с дерби срещу силния тим на "Черноморец Бургас". Силистренки влязоха уверено в мача и наложиха своето темпо, което им донесе краен успех с резултат 74:57.

Разгром над домакините

Само няколко часа по-късно, в 15:00 ч., "Доростол" излезе на терена срещу домакините от "Вихър Айтос". Умората от първия двубой не повлия на силистренските момичета, които бяха още по-категорични във втората среща. Те не оставиха шансове на съперника и затвориха мача с разгромното 81:42 в своя полза.

С двете победи днес и общо вкарани 155 точки, девойките на "Доростол" (U16) затвърждават позицията си на един от водещите отбори в източната елитна група.

Facebook коментари