Вторник, 28 Април 2026 г.

В Силистра се проведе Режисьорската борса на АКТ-УНИМА

13 предложения за нови спектакли бяха представени пред куклената и театралната общност

От 12 до 14 септември 2025 г. Силистра бе домакин на престижната Режисьорска борса, организирана от АКТ-УНИМА, България и Драматично-куклен театър – Силистра.

Събитието представи 13 вдъхновяващи идеи за нови спектакли, които показаха богатството и разнообразието на кукленото и театралното изкуство у нас. Очакванията са скоро някои от тези проекти да оживеят на сцената, предлагайки на публиката нови вълнуващи срещи с магията на театъра.

Борсата събра на едно място режисьори, актьори, сценографи и представители на театри от цялата страна, превръщайки се в ценна платформа за бъдещи творчески партньорства и съвместни проекти.

В рамките на събитието се проведе и годишното отчетно събрание на Асоциацията на куклените театри УНИМА – България, което постави акцент върху развитието на сектора и новите предизвикателства пред театралното изкуство.

📷 Снимка: Ивелин Пъшев