Вторник, 28 Април 2026 г.

Александър Сабанов: Гордеем се със златните медали на учителите от Силистра

Отборът на силистренските учители завоюва първо място в XXI Национална учителска спартакиада по шахмат с международно участие, която се проведе в курорта Албена в периода 26 – 31 август.

Общо девет отбора премериха сили тази година, но представителите на Силистра събраха най-много точки и триумфираха с купа и златни медали. Така те затвърдиха позициите на региона като място с традиции не само в спорта, но и в интелектуалните дисциплини.

В шампионския състав влязоха:

• Тодор Тодоров (Обединено общежитие "Младост"),
• Пламен Йорданов (ОУ "Георги Сава Раковски" – Ситово),
• Виктор Константинов (ДГ "Роза").

Тримата победители споделиха, че конкуренцията тази година е била изключително силна, но са доволни от постигнатия резултат.

Михаил Кирязов, областен координатор на Синдиката на българските учители за Силистра, припомни, че това не е първи успех за отбора, който традиционно показва високи постижения в шахмата.

Кметът на Община Силистра Александър Сабанов поздрави учителите за проявения спортен дух и интелект, като подчерта, че техният успех е гордост за целия град.

Спартакиадата има за цел да насърчи спорта и здравословния начин на живот сред учителите, като обединява професионалната им мисия в образованието със страстта към различни спортове.