Вторник, 28 Април 2026 г.

Служители на ОДМВР-Силистра разкриха извършителите на грабеж

За броени дни служители на ОДМВР-Силистра установиха и задържаха извършителите на грабеж от газ-станцията в село Ситово. Сигналът за случая бе получен в ОДМВР-Силистра около 02.50 часа на 2 ноември от 18-годишния продавач в обекта. Пред полицейските служители той разказал, че минути по-рано е бил нападнат от непознати мъже, които след това ограбили наличните в касата 1100 лв.
Предприемайки действия по горещи следи, още същата нощ криминалистите извършили прецизен оглед на местопроизшествието, а паралелно с това били организирани полицейски екипи за издирване на евентуалните извършители.
Събраните веществени доказателства и оперативна информация скоро насочили полицейските служители към следите на извършителите – трима 20–годишни младежи с инициали С.П., Д.А. и С.И. Установен бил и автомобилът, с който се придвижвали в нощта на грабежа.
При последвалите претърсвания в домовете на заподозрените, както и в автомобила им, са открити вещи и предмети, уличаващи ги в извършване на тежкото престъпление.
Тримата са задържани в полицейския арест, като се очаква днес прокуратурата да продължи мярката им за неотклонение до 72 часа.