Вторник, 28 Април 2026 г.

Ученици от ПГПТ "Евлогий Георгиев" – Силистра с призови отличия на Международния екологичен форум "Сребърна 2025"

Млади таланти впечатлиха журито с проекти за устойчиво хранене и възраждане на традиции

Ученици от Професионална гимназия по производствени технологии "Евлогий Георгиев" – Силистра отново доказаха своята ангажираност към екологичните каузи и научно-творческото развитие, като участваха активно в XXXIV Международен екологичен форум "Сребърна 2025".

В престижния форум се включиха два екипа от училището, представяйки иновативни и социално значими проекти. Мелек Шенол и Назан Сали, ученички от 10. клас в специалност "Екология и опазване на околната среда", под ръководството на г-жа Венцислава Ангелова, завоюваха трето място с проекта си "Еко хапка със суперсила – протеин от природата". Техният труд акцентира върху екологичното хранене чрез използване на природни източници на протеин, като демонстрира знания и креативност.

Също в рамките на форума достойно се представи и Красимир Калев, ученик от 10. клас, специалност "Машини и съоръжения в химическата и хранително-вкусова промишленост", с проекта "Сладката мъдрост на миналото. Подновяване на традицията за производство на маджун". Негов ръководител бе г-жа Детелина Косева. Представената разработка привлече внимание със своята историческа стойност и връзка с българските кулинарни традиции.

Ръководството и преподавателският екип на ПГПТ "Евлогий Георгиев" поздравяват своите ученици за постигнатите успехи и достойното представяне на гимназията на международно ниво.

Поздравления и пожелания за още вдъхновяващи постижения в името на знанието, природата и традициите!