Вторник, 28 Април 2026 г.

Група "Пипи" от ДГ "Нарцис" отбеляза 24 май с пъстри букви и родолюбие

Малките творци сътвориха празник на словото с въображение и ентусиазъм

С усмивки, боички и много вдъхновение децата от група "Пипи" в Детска градина "Нарцис" отбелязаха 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, празник на българската просвета, култура и славянската писменост.

В навечерието на един от най-светлите и обичани български празници, малчуганите сътвориха истинска феерия от цветове, изработвайки пъстри букви – символ на знанието, словото и духа. Всяко дете вложи старание, въображение и обич в създаването на своите буквички, превръщайки ги в своеобразен поздрав към делото на Първоучителите.

С тази инициатива възпитаниците на група "Пипи" демонстрираха не само творчески усет, но и уважение към родния език и културното ни наследство. Възпитателите от групата споделиха, че възпитаването на любов към българското слово започва още от най-ранна възраст и подобни занимания подкрепят формирането на трайни духовни ценности у децата.

Празничният ден в ДГ "Нарцис" премина с много емоции, вдъхновение и гордост от принадлежността към една древна култура и азбука, дарили светлина на поколения славяни.