Вторник, 28 Април 2026 г.

Остава една седмица за плащане на местни данъци с отстъпка

На 30 април изтича срокът за плащане на местните данъци и такси с отстъпка от 5% при плащане на целия размер, напомнят от Община Шумен. Сроковете за внасяне на данък върху недвижимите имоти, данък върху превозните средства и такса за битови отпадъци са за първата вноска – до 30 юни, а за втората – до 31 октомври.

Община Силистра предоставя няколко удобни начина за заплащане на дължимите данъци:

• На каса в отдел "Местни данъци и такси" при Община Силистра;
• В кметствата на населените места;
• По банков път;
• Онлайн плащане през интернет;
• Чрез "Изипей".

Работно време

За удобство на гражданите, отдел "Местни данъци и такси" ще работи с удължено работно време:

• 08:00 – 16:00 часа
• 16:30 – 17:00 часа

Община Силистра призовава гражданите и фирмите да спазват установените срокове за плащане, за да избегнат натрупването на лихви и допълнителни санкции. Своевременното изпълнение на задълженията ще подпомогне финансирането на различни общински дейности и услуги, които са в полза на жителите на общината.

За повече информация или въпроси гражданите могат да се обърнат към служителите на отдел "Местни данъци и такси" или да посетят официалния сайт на общината.