Вторник, 28 Април 2026 г.

ОУ "Христо Ботев" – Алфатар отбеляза Деня на Земята с творчество, грижа и вкус

По оригинален и вдъхновяващ начин учениците от III клас на ОУ "Христо Ботев" – гр. Алфатар се включиха в отбелязването на Международния ден на Земята. Събитието съчета в себе си образователни дейности, творчество, грижа към околната среда и не на последно място – кулинарен талант.

🌿 Засаждане на дръвчета: С ентусиазъм и усмивки децата засадиха две дръвчета в двора на училището. Акцията бе символичен жест на отговорност и обич към природата – послание за бъдещите поколения.

🎨 3D модел на планетата Земя: В класната стая учениците изработиха впечатляващ триизмерен модел на Земята от креп хартия, демонстрирайки знания, въображение и артистичен подход към темата за опазването на планетата.

🎂 Домашни торти с образа на Земята: В партньорство със своите родители, учениците създадоха вкусни и красиво украсени торти, вдъхновени от образа на Земята – едно вълнуващо преживяване, съчетаващо учене и споделено време у дома.

С тази инициатива децата не само научиха важни уроци за значението на природата, но и преживяха Деня на Земята като празник на отговорността и съпричастността.

Ръководството на училището изказва благодарност към родителите за тяхното активно участие и съпричастност към възпитанието в грижа и уважение към околната среда.

"Заедно учим децата да обичат и пазят своя дом – Земята!", заявиха от училището.