Вторник, 28 Април 2026 г.

Великденска работилница с усмивки и творчество в ПМГ "Св. Климент Охридски" – Силистра

Ученици от 5.а клас се включиха в празнична инициатива, организирана от Ученическия съвет

В навечерието на Великден учениците от 5.а клас на ПМГ "Св. Климент Охридски" – гр. Силистра преживяха един изпълнен с радост и вдъхновение ден, благодарение на инициативата на Ученическия съвет, който организира великденска работилница с много цвят и настроение.

С усмивки, ентусиазъм и творчески дух, децата се включиха в боядисване на яйца и изработване на празнична украса, като успяха да съчетаят традицията с въображението. По стара българска традиция първото яйце беше боядисано в червено и това направи лично директорът на гимназията г-жа Невска, която също се включи в работилницата и вдъхнови учениците със своето присъствие.

Инициативата създаде празнична атмосфера и усещане за общност, като обедини ученици, учители и ръководство в духа на един от най-светлите християнски празници.

Ръководството на училището изказва благодарност на всички, които взеха участие и допринесоха денят да бъде още по-цветен и весел.

Весели и благословени Великденски празници!