Вторник, 28 Април 2026 г.

22-годишен мъж задържан в Тутракан за притежание на пълнител с канабисово масло

Полеви наркотест потвърди наличието на психоактивна субстанция във вейп устройство

22-годишен мъж е бил задържан в град Тутракан за незаконно притежание на високорисково наркотично вещество, съобщиха от ОДМВР-Силистра.

При рутинна полицейска проверка, извършена на 27 февруари около 12:30 часа, служители на Районното управление в Тутракан са установили у мъжа пълнител за електронна цигара тип вейп. Полевият наркотест е отчел наличие на канабисово масло в устройството.

Заподозреният е задържан за срок до 24 часа, като срещу него е образувано досъдебно производство по случая.

ОДМВР-Силистра припомня, че държането на наркотични вещества без надлежно разрешение е престъпление, подлежащо на наказателна отговорност съгласно българското законодателство. Разследването по случая продължава, за да се установят всички обстоятелства около престъплението.