Вторник, 28 Април 2026 г.

Силистра ще отбележи Националния празник на България с концерт "Песен за България"

На 27 февруари 2025 г. от 17:30 ч. в Художествената галерия в град Силистра ще бъде завършена празнична концертна програма под наслов "Песен за България", организирана от НЧ "Доростол-1870" и смесен хор "Седянка". Събитието е посветено на Националния празник на България – 3 март.

В концерта ще вземе участие смесеният хор "Седянка" с диригент Лидия Кулева, както и ученици от I-а клас при СУ "Н. Й. Вапцаров" с преподаватели Марияна Маркова и Татяна Иванова. Гостите ще могат да се насладят на изпълнението, което представлява щет духа и патриотизма на българския народ.

Събитието е открито за всички жители и гости на Силистра, които желаят да почетат паметта на героите, борили се за свободата на България, и да отпразнуват един от най-значимите празници в българската история.