Петък, 28 Март 2025 г.

До 14:00 часа остава в сила забраната за движение на тежкотоварни камиони по пътя Шумен–Силистра

Поетапно пропускане на товарни автомобили с вериги за избягване на колони

До 14:00 часа днес в сила остава забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги по пътя Шумен–Силистра. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в Шумен. Мярката е въведена цялостна инсталация, осигуряваща безопасността на движението и предотвратяване на пътнотранспортни произшествия в условията на зимна обстановка.

Допълнителни екипи от всички звена на ОДМВР-Шумен извършват обходи по републиканската пътна мрежа, за да подпомогнат трафика и да помогнат за съдействие при възникване на проблемни ситуации.

От "Пътна полиция" се уверяват, че пропускането на тежкотоварните автомобили ще се извършва поетапно от временните контролно-пропускателни пунктове в областта, за да не се образуват колони и да се избегнат задръстванията.

Facebook коментари