Вторник, 28 Април 2026 г.

Община Главиница стартира данъчната кампания за 2025 година с жест към първия данъкоплатец

На 20 януари 2025 г. официално започна данъчната кампания в Община Главиница. Тази година кампанията бе открита с приятна изненада за първия гражданин, който внесе целия размер на дължимите данъци за недвижими имоти и такса за битови отпадъци.

Първият данъкоплатец за годината

Г-жа Айсун Садулла, бивш служител на общинската администрация, стана първият данъкоплатец, който изпълни задълженията си към хазната. Тя бе поздравена от отдел "Местни данъци и такси" и Общинска администрация – Главиница, като получи специален подарък в знак на благодарност за своята отговорност и ангажираност.

Отстъпки за ранно плащане

Всички граждани, които заплатят пълния размер на дължимите данъци до 30 април 2025 година, ще се възползват от 5% отстъпка от дължимата сума. Това е стимул за по-ранно уреждане на задълженията, който се предлага ежегодно от общината.

Крайни срокове за плащане

Съгласно Закона за местните данъци и такси, задълженията могат да се изплащат на две вноски:

• Първа вноска – до 30 юни 2025 г.
• Втора вноска – до 31 октомври 2025 г.

Община Главиница напомня на своите жители за важността на навременното изплащане на данъците, които подпомагат развитието на общността и финансирането на местни проекти и услуги.

Желаещите да се възползват от отстъпката за ранно плащане могат да направят това на място в общината или чрез електронната система за плащане.