Вторник, 28 Април 2026 г.

Слави Трифонов: Това е грозната истина

"Грозната истина е, че страната е пред фалит. Знаете ли какво означава да липсват 18 милиарда в бюджета? Означава, че ако сега няма правителство, което да приеме бюджет и да започне да оправя разрухата, причинена от Асен Василев, след два месеца държавата няма да има пари за учители, лекари, пенсионери, научни работници и т.н. Просто няма да има. И тогава трябва да се вдигнат данъците на всички и да се вземат нови многомилиардни заеми. Тоест, всички българи да обеднеят. Рязко да обеднят," написа във Facebook лидерът на ИТН Слави Трифонов, докато се гласуваше кабинетът на Росен Желязков.

Стабилизирането на държавата е основният мотив, който Трифонов изтъква за участието на ИТН в коалицията с ГЕРБ и БСП-Обединена левица.

"Преди последните избори, аз ясно казах, че ще направя всичко възможно, ако зависи от мен, да има правителство. Също така казах, че няма да правя никакви договорки и дори няма да разговарям с Делян Пеевски и неговата партия. За разлика от голяма част от българските политици, аз обикновено правя това, което казвам," заявява още Трифонов в поста си.