Вторник, 28 Април 2026 г.

БДЖ с промени в разписанията от 15 декември

"БДЖ - Пътнически превози" ЕООД въвежда нов график за движение на влаковете от неделя, 15 декември. В повечето региони на страната се запазва досега действащият график за движение, а за подобряване на обслужването са осигурени удобни връзки между влаковете с възможности за пътуване между повече населени места.

Това се прави с цел подобряване на транспортното обслужване на населението, затова и голяма част от направените промени в разписанието на влаковете са съобразени с постъпили предложения от тяхна страна. Друга част от промените са свързани с обосновани искания на редовни клиенти, а трети - с повишаване рентабилността на превозите и ефективното използване на наличния подвижен състав, както и с извършваните мащабни ремонтни дейности по железопътната инфраструктура.

Запазва се обслужването в област Силистра, както и движението на директните влакове Русе - София - Русе.

Създава се нова удобна бърза връзка за пътуване между Русе и Бургас в гара Дъбово с едно прекачване и по-кратко времепътуване на сутрешния бърз влак от Русе за Пловдив със сутрешния бърз влак от София за Бургас, както и в обратното направление на следобедния бърз влак от Бургас за София с връзка на гара Тулово с бързия влак от Пловдив за Русе. За пътуващите от Стара Загора се създава нова удобна по-късна възможност за пътуване към Русе посредством нов регионален влак от Стара Загора до гара Тулово, който да осъществява връзка с бързия влак от Пловдив за Русе.

За пътуващите между Южна и Северна България се създава нова удобна сутрешна бърза връзка на сутрешния бърз влак от Пловдив за Варна в гара Стара Загора със сутрешния влак от Димитровград за Горна Оряховица, където има връзка за Русе, Плевен, Шумен и други.

Снимка: Нина Петрова