Вторник, 28 Април 2026 г.

Мандолинен квартет "Сезони" представя "Танцът" на 2 декември в Силистра

На 2 декември 2024 г. любителите на класическата музика в Силистра ще имат удоволствието да се насладят на концерт на мандолинения квартет "Сезони". Събитието ще се състои от 17:30 ч. в концертната зала на Художествената галерия в града. Входът е свободен, благодарение на финансовата подкрепа на Министерството на културата.

В програмата са включени произведения на изтъкнати композитори като Георг Филип Телеман, Исак Албенис, Никола Атанасов, Николас Харизанос и Румен Балкански. Концертът е озаглавен "Танцът" и обещава да достави незабравими музикални емоции чрез изящното изпълнение на квартета.

Събитието е част от културния календар на Силистра и е още един повод за местните жители и гости на града да се насладят на изкуството в празничния месец декември.