Вторник, 28 Април 2026 г.

Силистренска област е привлякла най-малко евросредства

В Силистренска област са разработени 61 проекта на обща стойност малко над 34 милиона лева, което означава, че областта е на последно място по привлечени средства от оперативните програми в Северния централен район.

По оперативните програми - "Транспорт", "Околна среда", "Регионално развитие", "Конкурентноспособност", "Техническа помощ", "Човешки ресурси" и "Административен капацитет" в Силистренска област са разработени 61 проекта на обща стойност малко над 34 милиона лева.

Сред бенефициентите са общините, бизнесът, неправителствени организации, училища, читалища, центрове за обучение и екоорганизации. Най-активни в усвояване на европейските фондове са общините Силистра, Главиница и Дулово.

За сравнение в област Велико Търново привлечените инвестиции по споменатите програми са над 183 милиона лева, в Габрово - близо 194 милиона лева.