Вторник, 28 Април 2026 г.

Георги Михайлов е Цар на лозята и виното в Тутракан

Георги Михайлов е тазгодишният Цар на лозята и виното в Тутракан

За тутраканци това не е изненада, а едно добро продължение на традицията положена от бащата - Младен Михайлов (светла му памет), да отглежда добре лозовите масиви и после от тях да се произвежда още по-качествено вино в "Младенова изба", съобщават от Община Тутракан.

И този път, в лозята на "Младенова изба", самодейците от ТФ "Детелини" пресъздадоха ритуала по зарязване на лозята, избраха Царя, който заедно с кмета на Община Тутракан д-р Димитър Стефанов също заряза лозите.

В празничното събитие взеха участие председателят на Общински съвет-Тутракан Адем Адем, зам.-кметът Васил Дойнов, граждани, потребители на Дневния център за пълнолетни лица с увреждания.

На 17 февруари (събота) от 10:00 ч. в ресторант "Палермо" е началото на Конкурса за най-добро домашно вино. Тази година тоx ще бъде с международен характер - участие са заявили и от съседна Румъния.

Негов организатор е Община Тутракан.