Сряда, 30 Ноември 2022 г.

След първата си победа като гост Белица се изкачи до 5-то място във В група

Отборът на Белица постигна четвърта победа в шампионата, този път с минималното 1:0, при гостуването си на Черноморец (Бяла) в днешният двубой от 9-ия кръг на Североизточната "В" група.
С тази победа отбора на Димо Денчев достигна най-доброто си класиране от началото на първенството.
Отборът от силистренско надигра своя съперник и още първото полувреме, но не успя да открие резултата.
През второто полувреме Белица отбеляза единственото попадение в мача, като в 73-та минута, след добра контраатака на гостите ветерана Мирослав Мирославов бе безпогрешен пред вратата на домакините.
След първата си победа като гост, отбора събра 14 точки с голова разлика 16-8. В следващия кръг отбора приема 7-ят в класирането Септември 98 (Тервел).