Сряда, 29 Май 2024 г.

Доростол остава на върха в Елита при 14-годишните

Момчетата до 14 г. на Доростол Силистра посрещнаха в зала "Дръстър" отборът на Ънстопабъл Добрич в мач от 4 кръг на Елитна група Изток.

Първият за годината двубой не тръгна лесно за силистренци. След напълно равностойна първа част резултата на таблото беше 20:20.

Втората петица се представи по-добре и резултата стана 35:29. След почивката сборната петица на Доростол заигра много по-добре от гостите и резултата преди последната част стигна до 58:43.

В последната четвърт и двата тима изиграха повечето от игровото време с резервите, а двубоя завърши с убедителната крайна победа 85:47.

Най-добър за Доростол беше капитанът Борис Димитров, който отбеляза 30т., Ростислав Цонев добави 18т., а Симеон Пенев 14т.

В другия двубой Вълците от Разград победиха Черно Море Тича с 68:55 и продължават да преследват Доростол в класирането, които са лидери в Елитна група ИЗТОК.