Вторник, 05 Март 2024 г.

Годишна церемония по награждаване на 10-те най-добри спортисти на Силистра за 2023 г.

Годишната церемония по награждаване на 10-те най-добри спортисти на Силистра за 2023 г. ще се проведе на 15 декември от 17:30 ч. в хотел "Данубе".

Церемонията е под патронажа на кмета на община Силистра г-н Александър Сабанов.

За събитието са поканени всички спортни деятели - спортисти, треньори, председатели на клубове.

На церемонията ще бъдат наградени спортистите, които са постигнали най-високи резултати в различните спортове през изминалата година.

Сред критериите за подбор на спортистите са:

1. Ранг състезания и класиране в:

А. Състезания от Международния спортен календар
 Олимпийски игри
 Световно първенство
 Европейско първенство
 Балкански игри, Световна и Европейска купа

Б. Състезания от Държавния спортен календар
 Държавни първенства, Финали и Група "А"
 Национални турнири и купи
 Група "Б"
 Зони

2. Възрастови групи:

 Мъже и жени
 Младежи и девойки - до 21г. и до 23г.
 Юноши и девойки старша възраст – до 18г.
 Юноши и девойки младша възраст – до 16г.
 Кадети и кадетки – до 14г.
 Момичета и момчета

3. Олимпийски и не олимпийски спортове

Списък на летни олимпийски спортове от последната лятна олимпиада /2020г./
http://bg.wikipedia.org/wiki/Олимпийски_игри

Забележка:
• При равни показатели от ранг "състезания и класиране" се взима под внимание т.2 и т.3;

• Поставянето/подобряването/ на нов рекорд в зависимост от ранга на състезанието и възрастовата група е допълнителен критерий при определянето на Десятката.

• Всеки спортен клуб участващ в номинацията, няма право да номинира собствените си състезатели.

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОМИНАЦИЯТА "ДЕСЕТТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА СИЛИСТРА ЗА 2023 г."

СПОРТЕН КЛУБ ПО БАСКЕТБОЛ ДОРОСТОЛ
Председател – Лъчезар Тодоров

1. Михаил Калинов, роден/а 2007 год.
треньор: Светлана Тодорова
възрастова група: юноши 16г., 17г., 19г.
дисциплина /категория/: баскетбол
класиране, състезания и място на провеждане:
II място - Европейско първенство за юноши 16г.,Дивизия Б – гр. Питещ, Румъния
I място - Финал на Държавно първенство първа дивизия /юноши 16г. – гр. Варна
III място - Финал за "Купа на БФ Баскетбол" /юноши 19г./ – гр. Ботевград
VII място – Финал Елитна група /юноши 19г./ – гр. Ботевград
V място - Финал на Държавно първенство /юноши 17г./ – гр. Русе
Избран за MVP /най-ценен играч/ на България за 2023г. юноши 16г.

2. Борис Димитров, роден/а 2010 год.
треньор: Светлана Тодорова
възрастова група: момчета 13г., момчета 14г. и юноши 16г.
дисциплина /категория/: баскетбол
класиране, състезания и място на провеждане:
І място - Финал на Държавно първенство /момчета 13г./ – гр. Силистра
І място - Финал на Държавно първенство /момчета 16г./ – гр. Варна
III място - Финал за "Купа на БФ Баскетбол" – гр. София
VI място – Финал Елитна група /момчета 14г./ – гр. Перник
Избран за MVP /най-ценен играч/ на България за 2023г. момчета 13г.

3. Венцислав Ангелов, роден/а 2007 год.
треньор: Светлана Тодорова
възрастова група: юноши 16г., юноши 19г.
дисциплина /категория/: баскетбол
класиране, състезания и място на провеждане:
І място - Финал Елитна група /юноши 16г./ – гр. Варна
III място - Финал за "Купа на БФ Баскетбол" /юноши 19г./ – гр. София

4. Михаил Йорданов, роден/а 2007 год.
треньор: Светлана Тодорова
възрастова група: юноши 16г., юноши 19г.
дисциплина /категория/: баскетбол
класиране, състезания и място на провеждане:
І място - Финал Елитна група /юноши 16г./ – гр. Варна
III място - Финал за "Купа на БФ Баскетбол" /юноши 19г./ – гр. София

5. Мартин Златев, роден/а 2009 год.
треньор: Светлана Тодорова
възрастова група: момчета 14г., юноши 16г.
дисциплина /категория/: баскетбол
класиране, състезания и място на провеждане:
І място - Финал Елитна група /юноши 16г./ – гр. Варна
III място - Финал за "Купа на БФ Баскетбол" – гр. София
VI място – Финал Елитна група /момчета 14г./ – гр. Перник

СТРЕЛКОВИ КЛУБ "СНАЙПЕР 92"
Председател - Златко Нотев

1. Теа Димитрова, роден/а 1997 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: жени
дисциплина /категория/: спортна стрелба /пушка/
класиране, състезания и място на провеждане:
ІІІ място – Държавно първенство /малокалибрено оръжие – 60 изстрела, легнал/ - гр. София
ІІІ място – Държавно първенство /малокалибрено оръжие – 3х20 изстрела/ - гр. София
ІІІ място – Държавно първенство /пневматично оръжие, микс/ - гр. София
ІІІ място – Държавен турнир купа "Дръстър"/пневматично оръжие – 60 изстрела/ - гр. Силистра

2. Габриела Станчева, роден/а 2009 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: момичета
дисциплина /категория/: спортна стрелба /пушка/
класиране, състезания и място на провеждане:
ІІІ място – Държавно първенство /пневматично оръжие – 40 изстрела/ - гр. Търговище
ІІ място – Държавен турнир "Не на дрогата"/пневматично оръжие/ - гр. Варна
І място – Държавен турнир купа "Дръстър"/пневматично оръжие – 40 изстрела/ - гр. Силистра

3. Дариа Джоджева, роден/а 2011 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: момичета
дисциплина /категория/: спортна стрелба /пушка/
класиране, състезания и място на провеждане:
ІІІ място – Държавно първенство /пневматично оръжие – 40 изстрела/ - гр. Търговище

ПЛУВЕН КЛУБ - ДОРОСТОЛ
Председател - Венелин Великов

1. Дарен Кирилов, роден/а 2007 год.
треньор : Веселин Суров
възрастова група: юноши, мъже
дисциплина /категория/: плуване
класиране, състезания и място на провеждане:
Европейско първенство открити води /7.5 км./ - О. Корфу, Гърция /участие/
І място – Средиземноморски игри – гр. Лариса, Гърция
ІІІ място – Мултинейшън– Европейско първенство за юноши младша възраст /щафета 4х200 м.- съчетано плуване/–гр.Белград, Сърбия /рекорд на България/

50м. басейн
І място – Държавно лично отборно първенство /400 м. – съчетано плуване, мъже/– гр. София
І място – Държавно лично отборно първенство /400 м.-съчетано плуване, юноши/ – гр. Варна
І място – Държавно лично отборно първенство /200 м.-съчетано плуване, юноши/ – гр. Варна
І място – Държавно лично отборно първенство /200 м.-бътерфлай, юноши/ – гр. Варна
І място – Държавно лично отборно първенство /100 м.-съчетано плуване, юноши/ – гр. Варна

25м. басейн
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /400 м.- съчетано плуване, мъже/– гр. Бургас
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /200 м.- съчетано плуване, мъже/ – гр. Бургас
І място – Държавно лично отборно първенство /400 м. съчетано плуване, юноши/ – гр. Бургас

ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИ СПОРТЕН КЛУБ "ОЛИМП – 97"
Председател – Илия Недков

1. Мина Младенова, роден/а 2007 год.
треньор: Илия Недков
възрастова група: девойки под 18г., под 20г.
дисциплина /категория/: 800м.
състезания и класиране:
V място – Балканско първенство /под 20г., 4км. кънтри крос - отборно/ – гр. Пирдоп
VІІІ място – Балканско първенство /под 18г./ – гр. Сивас, Турция
І място – Национален шампионат /под 18г., на закрито/- гр. София
І място – Национален шампионат /под 20г., на закрито/- гр. София
ІІ място – Национален шампионат /под 20г., на открито/ – гр. София
ІІІ място – Национален шампионат /под 18г., на открито/ – гр. София
ІІ място – Международен турнир "Младост"/жени/ – гр. Русе
ІІІ място – Международен турнир "Академик"/жени/ – гр. София

СПОРТЕН КАРАТЕ КЛУБ "КИОКУШИН СИЛИСТРА"
Председател – Михаил Михайлов

1. Александрия Нечева, роден/а 2011 год.
треньор: Зихни Хасанов
възрастова група: момичета 10-11 г.
дисциплина /категория/: кумите /до 55 кг./
класиране, състезания и място на провеждане:
I място – Държавно първенство - гр. Варна
II място – Държавно първенство – гр. Бургас
I място – Турнир "ИЧИ ГЕКИ" - гр. Варна

ФУТБОЛЕН КЛУБ "ДОРОСТОЛ" - СИЛИСТРА
Председател – Деян Дечев

1. Димитър Добрев, роден/а 2006 год.
треньор: Деян Дечев
възрастова група: юноши, мъже
дисциплина /категория/: футбол
класиране, състезания и място на провеждане:
І място – Зона Варна /юноши младша възраст – U17/ сезон 2022/2023
Основен състезател в представителния мъжки отбор в Трета лига през сезон 2023/2024

СПОРТЕН КЛУБ ПО ДЖУ-ДЖИЦУ И ЛИЧНА ЗАЩИТА - РОНИН
Председател – Алтан Мехмед

1. Селин Неджат, роден/а 2006 год.
треньор: Алтан Мехмед
възрастова група: девойки старша възраст до 18г., до 21г. и до 23г.
дисциплина /категория/: джу-джицу /52 кг./
състезания и класиране:
V място – Балканско първенство по джу-джицу/ до 18г./ - гр. Подгорица, Черна гора
І място – Държавно първенство по джу-джицу /до 21г./ - гр. Ловеч
І място – Държавно първенство по джу-джицу/ до 18г./ - гр. Ловеч

СПОРТЕН КЛУБ ПО САМБО БАГАИН СИЛИСТРА
Председател – Златко Цвятков

1. Ивайло Стефанов, роден/а 2006 год.
треньор: Неделчо Цвятков
възрастова група: кадети
дисциплина /категория/: до 73кг.
класиране, състезания и място на провеждане:
IІІ място – Държавен личен шампионат по самбо /мадежи до 18г., до 98кг./- гр. Панагюрище
ІІ място – Държавно първенство по джу-джицу – файтинг /мъже/- гр. Ловеч
IІІ място – Международен турнир по джудо - гр. София

2. Стоян Стоянов, роден/а 2003 год.
треньор: Неделчо Цвятков
възрастова група: младежи до 20г., мъже
дисциплина /категория/: до 100кг.
класиране, състезания и място на провеждане:
IІ място – Държавен личен шампионат по самбо /до 20г., до 98кг./- гр. Панагюрище
ІІІ място – Държавно първенство по джу-джицу - файтинг /мъже/- гр. Ловеч
IІ място – Държавно първенство по силов трибой - гр. Дупница

Facebook коментари