Вторник, 25 Март 2025 г.

Драматично-куклен театър – Силистра гостува в Нови пазар с "Родината или Силистра"

Драматично-куклен театър – Силистра ще гостува в Нови пазар с постановката "Родината или Силистра" от Намък Кемал. Спектакълът ще се играе на 30 ноември от 19:00 часа в зрителна зала на НЧ "Христо Ботев-1872".

През годините на Кримската война новата любовта между Зекие Ханъм и Ислам Бей претърпява неочакван обрат, когато Ислам Бей отива на фронта, а Зекие, маскирана като войник, тръгва след него и се включва в отбраната на Силистра. Така на бойното поле се случват събития, в които се преплитат любов, патриотизъм и идея за нация.

Режисьор на спектакъла е Невена Митева, сценография и костюми са дело на Николай Нинов, музиката е на Георги Гарчов, а хореографията е на Стефан Станчев.

"Родината или Силистра" е един от най-популярните спектакли на Драматично-куклен театър – Силистра.

Билети за спектакъла могат да бъдат закупени на касата на НЧ "Христо Ботев-1872". Цената на един билет е 12 лева.

Facebook коментари