Вторник, 28 Април 2026 г.

Без новозаразени с коронавирус в Силистра

5 са новите случаи на COVID-19 в петте области на Североизточна България. Най-много са те в Русе – 2, в Търговище, Разград и Шумен по 1.

В Силистренско няма регистрирани положителни проби.

Новите потвърдени случаи на коронавирус у нас за последното денонощие са 49, сочат данните на Единния информационен портал.

Направени са 542 теста, което означава, че делът на положителните резултати е 9,4 процента.

Починал е един пациент с потвърдена коронавирусна инфекция.

Към днешна дата в болница са 430 души с диагноза КОВИД-19, от които 40 са в интензивно отделение. Новопостъпилите в болница са 12 души.

Излекувани през последното денонощие са двама души, а общо от началото на пандемията - 1 281 889.

Активните случаи към момента са 5459.

През последните 24 часа са поставени 42 дози ваксина срещу КОВИД-19, а общо от началото на ваксинационната кампания поставените ваксини са 4 711 586.

Общо 38 585 души у нас са загубили битката с коронавируса от потвърдените 1 325 933 заразени от началото на пандемията, сочат данните на Единния информационен портал.