Неделя, 03 Март 2024 г.

Доростол победи Устрем с 2:0

Доростол Силистра победи с 2:0 Устрем Дончево в мач от 14-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Двубоят започна равностойно, като играта се водеше предимно в центъра. В 15-ата минута Николай Илиев от Доростол стреля от пряк свободен удар, като топката беше засечена от капитана на Георги Димитров, но топката облиза гредата. В 21-ата минута след центриране от ъглов удар Янаки Смирнов отправи опасен удар с глава, който вратаря на гостите спаси.

В 55-ата минута Доростол поведе с 1:0 с гол на Янаки Смирнов. След непряк свободен удар, заради хваната от вратаря върната от защитника топка, Смирнов стреля точно и прати топката във вратата. В 58-ата минута Цветослав Маринов беше най-съобразителен при добавката след, като вратаря на гостите неудачно отби далечен удар от пряк свободен удар.

До края на двубоя гостите от Дончево се опитаха да се върнат в мача, но не успяха сериозно да застрашат вратата на домакините.