Вторник, 28 Април 2026 г.

Студенти от Силистра участват в Мис и Мистър Русенски университет

Студентският съвет при Русенския университет организира поредното издание на "Мис и Мистър Русенски университет 2023". Събитието ще се състои на 10 април, понеделник, от 19 часа в Канев център.

В конкурса участват 19-годишната Красимира Иванова - специалност Растениевъдство; 1 курс и 22-годишния Радослав Георгиев - специалност Транспортна техника и технологии; 3 курс и двамата от Силистра.

През 2007 година за пръв път се провежда конкурсът "Мис и мистър", който дотогава е бил само "Мис Русенски университет".

От 2014 година изборът на най-красивите студенти на Русенския университет се провежда в многофункционалния комплекс – Канев център, при неспиращ интерес.

С годините събитието набира широка популярност и вече представлява интерес не само за академичната общност, а и за гражданите на Русе. Победителите в конкурса се избират от професионално жури със съпредседатели – Ректора на Русенския университет и Председателя на Студентския съвет.

Конкурсът ще протече в няколко кръга, като отделно ще бъде излъчено и "Лице на публиката", за което се гласува на фейсбук страницата на Студентския съвет.